Decyzja w sprawie wszystkich swietych
Premier apeluje do seniorów.. Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!Zapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych.. TVN24 | Polska.. Wszystkich Świętych to dzień bardzo ważny dla wielu Polaków, jednakże celebrowanie 1 listopada w dobie pandemii koronawirusa budzi spore wątpliwości dla większości społeczeństwa.. Część komentatorów twierdzi, że władze powinny podjąć decyzję o zamknięciu .Dziś stało to się faktem w sprawie cmentarzy.. W poniedziałek, wtorek będziemy dokładnie analizować wyniki spływające z ostatnich dni.. 1 listopada 2020 zbliża się wielkimi krokami, jednak ze względu na pandemię koronawirusa dzień Wszystkich Świętych w bieżącym roku będzie zupełnie .. Tak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.. Trwa obława policji.. Już wtedy rząd zaczął zastanawiać się, jakie kroki podjąć w sprawie Dnia Wszystkich Świętych.. Władze doszły do porozumienia z władzami Kościoła w sprawie zamknięcia cmentarzy.. ZAREKLAMUJ SIĘ W SERWISIE.. 9 października 2020 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie zachorowań na COVID-19 w Polsce.Od wielu dni minister zdrowia apelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na okres przed dniem Wszystkich Świętych i po nim.. W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze (fot. .. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot..

Jest decyzja w sprawie Wszystkich Świętych.

Iwona Łazowa-20 października 2020.. Jak podał RMF, Episkopat negocjował z rządem kwestie zamknięcia nekropolii 1 listopada.. Co najmniej od połowy października publicznie wzywał rząd do przyjęcia jakiegoś .Jeszcze w piątek poznamy kolejne decyzje rządu dotyczące walki z epidemią koronawirusa.. Podczas konferencji prasowej szef rządu poinformował o nowych decyzjach.Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.. Cmentarze będą otwarte.. w przyszłym tygodniu decyzja o powrocie najmłodszych uczniów do szk .W trakcie piątkowej (30.10) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał do wiadomości decyzję rządu w sprawie funkcjonowania cmentarzy w dzień Wszystkich Świętych.. Wszystkich Świętych to dla Polaków tradycyjny czas na odwiedziny miejsc pochówku swoich bliskich.. Już znamy plan, co do cmentarzy.. W informacji opublikowanej na stronie cmentarza podano, że w uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada w .Wszystkich Świętych z decyzją rządu.. Na piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach.. 18 października 2020, 10:04.. Decyzja kard.. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych.. Szef rządu wszystko potwierdził w swoich mediach społecznościowych.Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd nie wprowadzi 2 listopada dodatkowego dnia wolnego..

- R E K L A M A - "))Jest decyzja w sprawie Wszystkich Świętych.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo.Wszystkich Świętych 2020.. Nekropolie pozostaną otwarte, ale księża mają skierować do wiernych apele o powstrzymanie się od odwiedzin na grobach bliskich 1 listopada i proponować, żeby odwiedziny przełożyć na kilka dni przed lub po Wszystkich Świętych.Prymas Polski zabiera głos w sprawie protestów.. Źródło: TVN24.. Z ustaleń radia RMF FM wynikało, że rząd doszedł do porozumienia z Episkopatem w sprawie obchodów dnia Wszystkich Świętych.. - Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ .Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych.. Archidiecezja przekazała komunikat, już wszystko jasne.. Koronawirus w Polsce: kolejny szczyt zachorowań.. Rząd podjął trudną decyzję.. Wszystkich świętych 2020 - rząd Mateusza Morawieckiego podjął ostateczną decyzję w sprawie tegorocznych obchodów święta.. Mateusz Morawiecki ma zabrać głos w sprawie ewentualnego zamknięcia cmentarzy, co jest istotne w .W dniach 31.10.2020-02.11.20202 cmentarze w całej Polsce będą zamknięte.. Źródło: RMF24.pl.. Decyzja w sprawie organizacji święta musiała zapaść wcześniej.Jak podaje rozgłośnia, w tej sprawie Episkopat negocjował z rządem i ostatecznie zostało zawarte porozumienie..

Przekazano też decyzję w sprawie 2 listopada (poniedziałek).

Mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusa, a także opinii wielu ekspertów, którzy obawiają się zachorowań po 1 listopada, ostatecznie cmentarze nie będą zamykane.Wiemy, kiedy zapadnie decyzja w sprawie Wszystkich Świętych Autor Mirosław Haładyj.. Pomysł ten był rozważany w celu rozładowania tłumów na cmentarzach.Na kilka tygodni przed 1 listopada w Polsce odnotowuje się znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.. W listopadzie cmentarze w całej Polsce pozostaną zamknięte przez trzy dni.W piątek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz prof. Andrzeja Horbana, Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów ds. COVID-19.. Decyzja rządu.. Rząd nie ma planów zamykania cmentarzy 1 listopada.. Decyzja dotycząca ewentualnych ograniczeń i zasad na cmentarzach zostanie ostatecznie podjęta w przyszłym tygodniu.W dniach 31.10.2020-02.11.20202 cmentarze w całej Polsce będą zamknięte.. Wszystkich Świętych 2020 stanęło pod dużym znakiem zapytania.. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezji.. Właśnie zapadła ostateczna decyzja o tegorocznym święcie, archidiecezja skierowała do wiernych oficjalny komunikat w tej sprawie.Podjęliśmy decyzję, że w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później - Dzień Zaduszny, czyli sobota, niedziela, poniedziałek .Wszystkich Świętych: w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cmentarze w okresie od 31 października do 2 listopada będą zamknięte..

Później zapadła kolejna decyzja w tej sprawie.

Ponieważ dalsze decyzje w sprawie cmentarzy, co do ograniczeń i zasad zostały zapowiedziane na przyszły tydzień, Kuria Diecezjalna prosi księży o śledzenie .Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu zapadnie ostateczna decyzja w sprawie Święta Wszystkich Świętych.. Komunikacja we Wszystkich Świętych0.. Nycza .. Polacy i podróżni muszą się liczyć z nowymi ograniczeniami 3.. Obchody Święta Zmarłych zbliżają się wielkimi krokami, dlatego kościoły oraz władze państwa zważywszy na narastające ryzyko zakażenia koronawirusem, podjęły odpowiednie kroki.-Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkim seniorów, aby nie kumulować tych wizyt 1 listopada, tylko starać się je rozkładać w tygodniu poprzedzającym i następującym po 1 listopada - powiedział minister zdrowia.. - Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte […] Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze, poniosą śmierć.. Podczas konferencji szef rządu wypowiedział się na temat zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.W poprzednich dniach, choć granica 10 tysięcy dodatnich wyników nie została jeszcze przekroczona, sytuacja i tak wyglądała bardzo poważnie.. Jest nowy zakaz.. Grobów bliskich nie odwiedzimy w sobotę poprzedzającą dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada oraz w Dzień Zaduszny.. Tak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.. Przypomniał, że „każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce".. Podczas konferencji prasowej szef rządu poinformował o nowych decyzjach .Apel w sprawie Wszystkich Świętych.. Zmiana po raz pierwszy w historii 2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt