Zgoda rodziców na wizytę u psychologa szkolnego




Psycholog na pewno będzie chciał porozmawiać również z nimi.. Jeśli w Twojej szkole nie pracuje psycholog, możesz też zwrócić się o pomoc do pedagoga, wychowawcy, bądź ulubionego nauczyciela.. Czy psycholog szkolny, aby porozmawiać z dzieckiem na terenie szkoły bez obecności rodzica, musi mieć jego zgodę?. Jeśli ma Pani mniej niż 16 lat, musi Pani przyjść z rodzicami.. Jeśli rodzice nie uprzedzą szkoły o tym, że dziecko wymaga szczególnego traktowania, a nauczyciel w trakcie nauki zauważy , że coś jest nie w porządku, także zwraca się z tym do mnie.. Jak wygląda wizyta?. Jeżeli pedagog uzna, że potrzebna jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, potrzebuje zgody rodziców na objęcie ucznia opieką.Psycholog to nie to samo co psychiatra.. Wykorzystaj też to: - swoje oceny, (mogą się "zepsuć" przez te problemy), - zachowanie, (zauważ zmiany, poinformuj o tym rodziców), - płacz.Na pierwszą wizytę zapraszamy dziecko wraz opiekunami lub samych rodziców.. Jeśli masz możliwość, możesz poprosić rodziców o wizytę u innego psychologa.Uczeń natomiast może opowiedzieć komu chce o przebiegu wizyty u psychologa.. Następna wizyta to badanie psychologiczne dziecka.Na pierwsze spotkanie u psychologa zapraszamy tylko rodziców lub opiekunów, bez dziecka.. Psycholog na pierwszej wizycie rozmawia z rodzicami, aby uzyskać informacje na temat problemów dziecka, dotychczasowych sposobów radzenia sobie z trudnościami, sytuacji rodzinnej, historii edukacyjnej, zdrowotnej dziecka (tzw. wywiad psychologiczny)..

Bez zgody rodziców może Pani porozmawiać z psychologiem szkolnym.

Warto pomyśleć o poważnej rozmowie z rodzicami, ewentualnie jeśli bardzo źle się czujesz zgłoś się na Izbę Przyjęć do Instytutu Psychiatrii i Neurologii albo do Szpital w Józefowie pod Warszawą.. W cyklu prezentowane są następujące zagadnienia: Prawa rodzica, dziecka i psychologa Przygotowanie do wizyty u psychologa .Aby zapisać się na wizytę u psychologa potrzebna jest zgoda rodziców.. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych przez administratora danych - Salus Pro Domo zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U.. Już przeprowadziły rozmowę z ciocią i jak tylko ona wróci do Polski to ma ze mną się wybrać, ale w tym rzecz, że ja się boję.U nas w Polsce nie jest możliwa wizyta u lekarza psychiatry w poradni osoby niepełnoletniej bez zgody rodziców.. Nie radzę sobie z wieloma problemami, chciałabym iść do psychologa, ale tak żeby moi rodzice się o tym nie dowiedzieli.Pedagog szkolny ma obowiązek diagnozowania indywidualnych potrzeb uczniów, wspierania ich rozwoju oraz reagowania w sytuacjach problemowych.. ODPOWIEDŹ W ramach wykonywania swoich obowiązków nauczyciel - psycholog szkolny może rozmawiać z uczniem, a rodzic nie musi wyrażać dodatkowej zgody.Na wizytę osoby niepełnoletniej u psychologa potrzebna jest zgoda jej prawnych opiekunów czyli np rodziców pozdrawiam anna suligowska..

nr 133, poz. 883).Pierwsza wizyta u psychologa - pytania i odpowiedzi.

Czy pracownicy szkoły mieli do tego prawo?. Powiedział, że wymagam min.. Czy mogą ponieść konsekwencje, jeśli naruszyli przepisy?Jeśli istnieje uzasadniony powód, to psycholog szkolny ma prawo zwolnić ucznia z lekcji i poświecić ten czas na indywidualną pracę z nim.. Pozdrawiam serdecznie Aneta BielejecPowiedz, że ty bardzo potrzebujesz tej wizyty, bo sobie nie radzisz z pewnymi problemami, które może rozwiązać [pomóc] psycholog.. Kilka dni temu byłam z mamą u psychiatry.. Naprawdę, psycholodzy szkolni ssą, zaraz zadzwonią do Twoich rodziców i przedstawią Twoje problemy w najgorszym świetle, jakim się tylko da, będzie Cię cały czas wypytywać o to jak u Ciebie i nie da Ci spokoju, aż nie opuścisz szkoły, raz na jakis czas będzie dzwonić do Twoich rodziców, mówiąc, że to dla Twojego dobra .Moja 9-letnia córka jest podejrzana o kradzież portfela na terenie szkoły.. Na wizytę możesz umówić się w Poradni Psychologiczno-pedagogicznej, Poradni Rodzinnej lub Poradni Zdrowia Psychicznego (w PZP potrzebne jest skierowanie od lekarza).Brak zgody rodziców na wizytę u psychologa.. Zależy to głównie od specjalisty, także należy dopytać podczas zapisu jak wygląda ta kwestia u danego psychologa dziecięcego.Nie oznacza to jednak, że rodzice nie mogą przyjść bezpośrednio do mojego gabinetu..

Psycholog może tylko zaproponować rodzicowi wizytę z dzieckiem u lekarza.

W przypadku przedszkolaków i dzieci szkolnych pytania mogą sięgaPrzy czym należy pamiętać, że skoro jest Pani niepełnoletnia, potrzebna będzie zgoda rodziców.. Została w związku z tym przesłuchana przez wychowawcę i pedagoga szkolnego, co odbyło się bez naszej (rodziców) wiedzy.. Pierwsza wizyta u psychologa to dla wielu osób duże przeżycie, które może wiązać się z wieloma uczuciami - zarówno przyjemnymi jak i tymi trudniejszymi.. Lekarz stwierdził zaburzenia psychosomatyczne na tle nerwicowy i poradził udanie się do psychologa na psychoterapie.. Jeśli chciał/abyś skorzystać z pomocy psychologa poza szkołą, na przykład w poradni, na wizytę musiałby zapisać Cię rodzic lub opiekun .Autor: dr Ewa Łodygowska, psycholog Cykl Dziecko u psychologa jest kierowany do rodziców, którzy poszukują informacji na temat możliwości współpracy z psychologiem, wykonania badania diagnostycznego lub skorzystania z pomocy w postaci konsultacji, bądź terapii.. Takie spotkanie, jak i wiele innych nowych doświadczeń, może wzbudzać niepewność, a także stres.Jak wygląda wizyta u psychologa?. W wielu miastach działają placówki psychologiczno-pedagogiczne oferujące młodym, uczącym się osobom darmowe konsultacje psychologiczne, terapie grupowe oraz indywidualne, a także warsztaty dla dzieci i rodziców.NIGDY W ŻYCIU NIE IDŹ DO PSYCHOLOGA SZKOLNEGO!.

Jeżeli nadal nie będą chcieli zadzwoń na: - Możesz iść do szkolnego psychologa/pedagoga.

Specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad - pyta o powód konsultacji, zdrowie dziecka, zauważone trudności.. Tylko lekarz medycyny może przepisać leki - i robi to, kiedy faktycznie sytuacja tego wymaga.. "Zgodnie z ustawą o prawach pacjenta jak i ustawą o zawodzie psychologa to pacjent wyraża zgodę na udzielanie świadczeń zdrowotnych - terapeutycznych.Zgoda rodziców na wizytę u psychologa Witam.. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.Wizyta nastolatka u psychologa a zgoda rodziców Mam 17 lat w listopadzie kończę 18 , potrzebę pójścia do psychologa czy muszę mieć zgodę rodziców, za bardzo bym nie chciała żeby oni o tym wiedzieli.Jeśli ma Pani 16-18 lat, rodzice muszą wyrazić zgodę.. Wyjątkiem są spotkania z psychologiem szkolnym, do którego możesz sam się zgłosić.. Dzięki temu zostanie wybrana najbardziej odpowiednia metoda pomocy (np. psychoterapia, interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, wizyta u psychiatry).Jak rozumiem, po tym wszystkim rozmawiałaś z Panią psycholog, u której wizyta i słowa które padły, sprawiły, że mocniej się tniesz.. O co pyta psycholog dziecięcy?. W tym celu nie musi pytać rodziców o zgodę, o ile nie został przez nich wyrażony sprzeciw do takich kontaktów.Nie musisz w tym celu mieć zgody rodziców, czy opiekunów.. Na marginesie - wielu rodziców dzieci z poważnymi trudnościami długo zarzekało się, że nigdy nie zgodzą się na .Prywatna wizyta u psychologa/psycholożki nie wymaga skierowania, jednak za taką wizytę należy zapłacić.. NIGDY!. Ponadto tajemnica zawodowa dotyczy również wszelkich uzyskanych podczas świadczenia usług psychologicznych informacji na temat ucznia/uczennicy od osób trzecich (np. rodziców, nauczycieli, rówieśników).Właśnie w tym rzecz, że teraz i psycholog szkolny i moja pani wychowawczyni nalega na wizytę u psychiatry, twierdzą obie, że tylko leki mnie postawią.. roku leczenia i że jeśli nie zacznę teraz to będzie się pogłębiać.Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.. Nauczyciel często tego czasu nie ma.. Zapraszam rodziców do siebie i sugeruję spotkanie z .Psycholog szkolny ma czas na rozmowę właśnie o tych tematach, które są równie ważne jak sam proces uczenia.. Są też sprawy wykraczające poza wspomniane pytania i trudności, do których nauczyciel nie jest przygotowany.. W cyklu prezentowane są następujące zagadnienia: Prawa rodzica, dziecka i psychologa Przygotowanie do wizyty Badanie .Autor: dr Ewa Łodygowska, psycholog Cykl Dziecko u psychologa jest kierowany do rodziców, którzy poszukują informacji na temat możliwości współpracy z psychologiem, wykonania badania diagnostycznego lub skorzystania z pomocy w postaci konsultacji, bądź terapii..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt