Wniosek ekuz epuap
Wyjazd czasowy - na przykład turystyczny, naukowy.. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z ustawodawstwa państwa członkowskiego UE/EFTA na tych .EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to darmowy dokument wydawany przez NFZ dla osób, które wyjeżdżają tymczasowo do innego państwa członkowskiego UE lub EFTA.. Poniżej opisujemy krok po kroku jak to zrobić.. W przypadku złożenia wniosku za pośrednictwem ePUAP EKUZ zawsze wysyłamy na wskazany adres.Wniosek o wydanie EKUZ - wybierz typ swojego wyjazdu: 1.. Krok 4: Klikamy w "Najczęściej załatwiane sprawy".. Nie zapomnij o podpisach!Wniosek o certyfikat tymczasowo zastępujący EKUZ [PDF, 242 KB] Wzór upoważnienia do złożenia wniosku oraz odbioru EKUZ lub Certyfikatu tymczasowo zastępującego EKUZ dla osoby trzeciej [PDF, 192 KB] Wzór zaświadczenia wypełnianego przez płatnika składki na ubezpieczenie zdrowotne [PDF, 255 KB]Podpisz wniosek o usługę profilem zaufanym.. Krok 2: Jesteśmy w systemie ePUAP .W katalogu usług na ePUAP odnajdujemy usługi związane ze zdrowiem.. Masz 2 możliwości pobrania wniosku: pobierz wniosek o wydanie EKUZ - otwórz plik w nowym oknie, wydrukuj go, wypełnij i podpisz,pobierz wniosek o wydanie EKUZ, wydrukuj go, wypełnij i podpisz, skorzystaj z interaktywnego formularza, który pomoże ci wypełnić wniosek o EKUZ, a potem wydrukuj uzupełniony wniosek i podpisz..

Wyślij wniosek online.

Jest też osobny wniosek o EKUZ związany z wykonywaniem pracy za granicą.Kartę EKUZ możesz zdobyć w 3 prostych krokach: 1.. Dostaniesz EKUZ pocztą - jeśli zaznaczysz taką opcję we wniosku o kartę lub jeśli wniosek prześlesz za pomocą ePUAP.Wystarczy wypełnić wniosek o wydanie EKUZ - w placówce NFZ stosownej do miejsca zamieszkania lub przez internet (zeskanować i wysłać mailem do oddziału wojewódzkiego NFZ lub wysłać pocztą/faksem do oddziału lub jednej z delegatur NFZ bądź wysłać przy pomocy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP).Karta EKUZ: wniosek, czas oczekiwania i potrzebne dokumenty; 2020-12-11.. Na dole strony udostępniamy Ci dwa wnioski: dla osób wyjeżdżających na pobyt czasowy (wakacje, studia) dla osób wyjeżdzających służbowo (wyjazd pracowniczy) Wybierz odpowiedni wniosek, wydrukuj go i wypełnij zgodnie z prawdą.. Wniosek o EKUZ rozpatrzymy w ciągu 3 dni roboczych, a od czerwca do września - w ciągu 10 dni roboczych.. Karta EKUZ jest wydawana bezpłatnie, oddzielnie dla każdego członka rodziny.Wniosek o wydanie karty EKUZ można złożyć osobiście, pocztą elektroniczną, faksem lub przez Profil Zaufany ePUAP.. W zależności od celu wyjazdu, obowiązują dwa różne rodzaje wniosków.Wniosek o kartę EKUZ nieco różni się w zależności od tego, w jakim celu wyjeżdżasz poza granicę kraju..

Wejdź na epuap.gov.pl.

- zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.2 metoda - ePUAP.. Dzięki EKUZ możesz korzystać bezpłatnie z podstawowych świadczeń medycznych w placówkach, które działają w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.. Nie tak licznie jak w zeszłym roku, ale na pewno na zagraniczne wakacje .Przed wyjazdem za granicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).. W §1 Zarządzenia nr 81/2020/DWM Prezesa .Czy można złożyć online wniosek o EKUZ?. Czym jest EKUZ?. Można go złożyć osobiście; zeskanowany wysłać pocztą elektroniczną lub faksem; wysłać przy pomocy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP.. Rozwija się lista e-usług, na której znajdziemy "Wydanie karty EKUZ w związku z pobytem czasowym za granicą".. Czy wiesz, że.Podczas epidemii najlepiej złożyć wniosek o EKUZ przez ePUAP, pocztą tradycyjną lub elektroniczną.. Jedynym ze sposobów zabezpieczenia się na taką ewentualność jest EKUZ.. )Odbierz EKUZ osobiście lub przez pełnomocnika, którego do tego upoważnisz (wzór upoważnienia).. Jeżeli wniosek składamy osobiście, kartę otrzymamy tego samego dnia - „od .Co zrobić, jeżeli znajdujemy się w obcym miejscu, a nasze dziecko zachoruje?. Kolejną możliwością jest nadanie wniosku na poczcie lub wysłanie go faksem..

Wypełnij wniosek o kartę EKUZ.

Czekaj na załatwienie sprawy lub odpowiedź urzędu.. Wniosek o kartę można złożyć przez Internet, korzystając z Profilu Zaufanego i systemu ePUAP.. Wszystkim życzymy, aby nie musieli korzystać z wyrobionej karty i zawsze zdrowo wracali do kraju!Wypełniony i podpisany wniosek dostarczyć do odpowiedniego oddziału lub delegatury NFZ.. Krzysztof Kapica.. Krok 1: Logujemy się do serwisu ePUAP Profilem Zaufanym, wybierając opcję "Zaloguj się przez bankowość elektroniczną".. Aby z niej korzystać musisz stworzyć profil zaufany, który będzie Twoim kontem do logowania.. Zrobisz to w oddziale lub delegaturze NFZ, w których składasz lub do których wysyłasz wniosek.. Jeśli już masz konto to wpisz w wyszukiwarce „EKUZ", wypełnij go i zatwierdź swoje dane.Wniosek można złożyć osobiście w dowolnym oddziale wojewódzkim NFZ lub wysłać e-mailem, faksem, pocztą albo za pośrednictwem ePUAP do właściwego ze względu na miejsca zamieszkania .EKUZ.. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego NFZ posiada różny termin ważności, w zależności od tego, komu została przyznana.. Wystarczy, że wyślesz e-maila ze skanem wniosku lub skorzystasz z Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP najbliższego oddziału NFZ..

Tak, można złożyć wniosek o EKUZ online.

Jeśli nie masz konta na ePUAP.. Jeśli nie wiesz, jak wypełnić wniosek — zobacz przykładowo wypełniony wniosek o wydanie EKUZ.Wniosek o EKUZ przez Internet.. Wypełnij krótki formularz.. Z racji, że karta będzie mi potrzebna do wyjazdów turystycznych wybrałem opcję tę i zostałem przeniesiony do portalu ePUAP.. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest podstawowym rodzajem .Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zawsze warto mieć przy sobie na wypadek potrzeby skorzystania z usług służby zdrowia za granicą.Uprawnia ona do uzyskania niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie trwania wyjazdu na terytorium państw należących do UE oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegi i Szwajcarii (EFTA).Wniosek o kartę EKUZ można: zeskanować i wysłać e-mail na adres: [email protected], wysłać przy pomocy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP, wysłać faksem do oddziału lub jednej z delegatur, złożyć osobiście w oddziale lub w jednej z delegatur.Wniosek o EKUZ możesz złożyć osobiście w dowolnym oddziale wojewódzkim NFZ, a także za pośrednictwem IKP, ePUAP lub wysłać mejlem bądź pocztą do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania, oddziału wojewódzkiego Funduszu.. Do wniosku należy dołączyć dokument potwierdzający opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne.Posiadanie EKUZ nie oznacza, że leczenie w krajach honorujących Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego będzie dla ciebie całkowicie bezpłatne.. Karta EKUZ: wniosek, czas oczekiwania i potrzebne dokumenty .. Co to jest ePUAP?. Poprawne wysłanie wniosku spowoduje wygenerowanie dokumentu potwierdzenia (UPP), który będzie się znajdował w skrzynce odbiorczej profilu EPUAP.. Odebrać kartę EKUZ.. Każdy kraj ma swoje odrębne przepisy - w niektórych leczenie jest bezpłatne, w innych chory ponosi część kosztów, a w jeszcze innych musisz najpierw zapłacić z własnej kieszeni i dopiero po powrocie do kraju dochodzić ich zwrotu.Wniosek o EKUZ możesz też złożyć elektronicznie, nie wychodząc z domu.. Teraz pozostaje nam czekać na listonosza, który przyniesie do nas kartę EKUZ.. Jeśli podasz w nim PESEL - automatycznie złożysz wniosek o profil zaufany, który musisz potwierdzić.2.. Należy pobrać wniosek dostępny na stronie NFZ, wydrukować, wypełnić, a następnie wysyłać.Wniosek o kartę EKUZ - jak go złożyć krok po kroku Wydanie karty EKUZ jest bezpłatne.. Na złożenie wniosku online są 3 sposoby: Wniosek kartę EKUZ można zeskanować i wysłać mailem na adres oddziału; Można go również wysłać poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczej, tzw. ePUAP; Lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta9.. Kartę EKUZ można wyrobić też bez wychodzenia z domu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt